Kurzy a termíny

Výživný kurz základní

V tomto kurzu se podíváme na to, které potraviny by měly tvořit základ jídelníčku po celý rok a jak si jej poskládat pro sebe a svoji rodinu tak aby všem chutnalo. Dozvíte se spoustu praktických informací i pár tipů jak si v kuchyni ulehčit práci.

Podzimní pohoda

Tady bude opravdu pohoda…..Dozvíte se jak připravit tu nejlepší ovesnou kaši bez vaření a proč jsou ovesné vločky a cibule báječnými potravinami především v tomto čase. Které další potraviny je dobré přidat na podzim a které pomáhají zlepšit náladu. Řekneme si co je fajn mít vždy ve spíži a kde to všechno vlastně nakoupit.

Sladkosti zdravěji

Jak si užít sladkosti a zůstat štíhlý a zdravý?

V tomto kurzu si ukážeme, jak lze upéct zdravěji laskominy, které máte rádi. A nemusí to být vždy úplně bez mouky a cukru.

Řekneme si něco o typech mouk které můžeme k pečení využít a na co si u nich dát pozor. A pobavíme se i o cukru – který ano a který ne a proč nemást tělo těmi umělými.

Zimní zahřátí

Na tomto kurzu se dozvíte, které potraviny je dobré přidat v zimním období a proč je dobré znovuobjevit ječné kroupy a kadeřávkovou kapustu. Řekneme si také co je fajn mít v kuchyni abychom si co nejvíce ulehčili práci a přidáme tipy jak se v zimě co nejlépe zahřát.

Vánoční cukroví zdravěji

Na kurzu v předvánočním čase dáme svátek i našim mozkovým závitům a budeme si tento krásný čas jen užívat přípravou a ochutnáváním sladkostí ve zdravějších verzích.

Specializované kurzy na objednávku

Provádíme i soukromé konzultace, doporučení skladby stravy, pomoc při sestavení jídelníčku i tipy na dovybavení kuchyně pro usnadnění Vašeho domácího vaření.

Jarní probuzení

Na jaře probudíme i svůj organismus a to pomocí rychlé a jemné očisty. Podpoříme trávení a nastartujeme proces regenerace těla a zlepšení zdravotního stavu. Řekneme si které potraviny je dobré zařadit v tomto čase, co je to fermentace a proč je takto dobré upravovat nejen zeleninu.

Letní osvěžení

V létě si pomocí pár tipů pomůžeme šetrně ale účinně zchladit svůj organismus.

Řekneme si, které potraviny je dobré zařadit v létě, co jsou to rezistentní škroby a jak nám mohou pomoci nejen při hubnutí.